Hazard - Leczenie uzależnienia od hazardu w warszawie

Hazard

Patologiczny hazard jest chorobą i można go leczyć.

Nasza oferta zawiera dokładną diagnozę i terapię. Będziesz mógł przyjrzeć się swojemu graniu, a my pomożemy ci ocenić, czy Twoja trudność jest już uzależnieniem oraz jakie problemy mogą utrudniać ci wyjście z nałogu. Terapia trwa sześć miesięcy i jest podzielona na trzy etapy.

Pomożemy ci ocenić jak destrukcyjny jest twój nałóg, zdobyć wiedzę o uzależnieniu i jego mechanizmach, nauczyć sposobów radzenia sobie z chęcią grania. W dalszej części będziesz mógł przyjrzeć się, jak radzisz sobie z emocjami, stresem i poznać trudne dla ciebie sytuacje, które mają wpływ na twoje granie. Po zakończonej terapii podstawowej będziesz mógł dalej korzystać z pomocy w terapii pogłębionej dla absolwentów.

Pamiętaj, że uzależnienie jest chorobą postępującą, co oznacza, że jej konsekwencje są coraz gorsze. Im szybciej to przerwiesz, tym więcej szkód unikniesz Ty i Twoi bliscy.

Niepokoi Cię sposób, w jaki hazard wpływa na Twoje życie i chciałbyś dowiedzieć się, czy Twój niepokój jest uzasadniony, skłoniła Cię do tego sugestia kogoś, kto martwi się o Ciebie, uważasz, że sposób, w jaki grasz jest Twoją prywatną sprawą, a uwagi bliskich na ten temat wzbudzają u Ciebie irytację.

Złamałeś daną sobie obietnicę odnośnie rezygnacji z grania, rozważasz skorzystanie z pomocy, bo jesteś przerażony swoim postępowaniem i wynikającymi z niego konsekwencjami i przekonałeś się, że sam nie jesteś w stanie dać sobie rady.

Poszukujesz pomocy, bo masz wrażenie że uprawianie hazardu przez bliską Ci osobę wymknęło się jej z pod kontroli, natomiast na Twoje próby zwrócenia uwagi reaguje złością. Możliwe, że sprawia to, iż czujesz się bezradny i nie wiesz, w jaki sposób dotrzeć do bliskiej Ci osoby.

W każdym z powyższych przypadków jesteśmy w stanie zaoferować Ci profesjonalną pomoc.

W skład naszej oferty wchodzą:

  • wizyty diagnostyczne dla osób podejrzewających u siebie problem z hazardem

  • spotkania informacyjno-terapeutyczne dla rodzin osób uzależnionych od hazardu

  • program terapeutyczny dla osób dorosłych uzależnionych od hazardu

  • program terapeutyczny dla młodzieży uzależnionej od hazardu uwzględniający pracę terapeutyczną z rodziną uzależnionego.

Nasza oferta oparta jest na aktualnej wiedzy naukowej dotyczącej pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi od hazardu oraz na naszym dotychczasowym doświadczeniu zawodowym.

Zgłoś się na konsultację.