Lęk - czyli leczenie lęku i pomoc w warszawie

Lęk

Odczuwasz lęk w sytuacjach, które obiektywnie uznawane są za zwyczajne? Niespodziewane drętwienie rąk, ust, czy przyspieszone bicie serca utrudniają Ci życie? To mogą być zaburzenia nerwicowe. Możesz sobie z nimi poradzić z pomocą terapii. Przeczytaj, jak możemy Ci pomóc.

Jakie są efekty terapii dla osób z zaburzeniami nerwicowymi:

 • zrozumiesz schematy, według których aktualnie żyjesz, choć nie zawsze zdajesz sobie z tego sprawę

 • rozładujesz od lat tłumione emocje

 • nauczysz się wyrażać emocje i uczucia

 • oswoisz lęk, zaakceptujesz stany lękowe i sytuacje, na które nie masz żadnego wpływu

 • podniesiesz samoocenę

 • nauczysz się jak zdrowo odreagować trudne dla siebie emocje

 • Lęk nie jest wrogiem, jest potrzebny każdemu z nas. To dzięki niemu wiemy, kiedy zbliża się niebezpieczeństwo, pomaga w podejmowaniu decyzji, ale bywa też sygnałem, że coś jest nie tak!

  Jeśli lęk nagle pojawia się podczas zakupów w sklepie, autobusie albo w kościele, jeśli nagle odczuwać zaczynasz drętwienie rąk, ust, przyspieszone bicie serca, bóle żołądka, wewnętrzne roztrzęsienie i uczucie derealizacji, może to oznaczać zaburzenia nerwicowe. Początkowo nie będziesz łączył tych objawów z psychiką, skupisz się na sygnałach, które dawać Ci będzie ciało.

  Dlatego zacznij od wizyty u lekarza rodzinnego – wyklucz wszelkie potencjalne schorzenia. Jeśli ten nie stwierdzi żadnych niedomagań, skorzystaj z pomocy specjalisty. Choroba rozwija się. Stopniowo zaczynasz unikać sytuacji, w których występują uciążliwe objawy. Ataki lęku czy paniki biorą się z tłumionych emocji, które długo są odkładane na bok i w końcu wybuchają. Poradzisz sobie z nimi korzystając z terapii, a w cięższych przypadkach pomocna jest też farmakoterapia.

  Zgłoś się na konsultację.